Як впоратися з панікою? ПОРАДИ ВІД ПСИХОЛОГА

Психологічна допомогалочка
В період підвищеної тривоги ми підготували для вас підбірку для стабілізації емоційного стану. Для того аби зберігати спокій та вміти подбати про себе та рідних.
Пропонуємо перелік дієвих вправ для самодопомоги:
Виконуємо вправи для подолання стресу:
1.“Протистресове Дихання”.
Повільно виконуйте глибокий вдих через ніс (на 1-2-3-4); на піку вдихання затримайте дихання (на 1-2), після чого зробіть видих через рот (або як зручно) якомога повільніше (на 1-2-3-4-5-6). Це заспокійливе дихання. Постарайтеся уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви поступово позбавляєтеся від стресової напруги, ніби «видихаєте її через трубочку». Виконуйте цю вправу 5-10 разів.
2. Вправа для стабілізації “5-4-3-2-1”.
Дієва вправа у випадку дезорієнтації від надмірних емоцій. Ця вправа допоможе вам швидко повернутися до реальності, по черзі активуючи п’ять органів відчуттів та вмикаючи нашу лобну кору за рахунок називання слів.
Інструкція:
– Роздивіться навколо себе та знайдіть очима 5 предметів синього кольру. Назвіть їх;
– Прислухайтеся та почуйте 4 різних звуків. Назвіть їх;
– Доторкніться рукою та відчуйте 3 різні поверхні. Назвіть, які вони на дотик;
– Відчуйте два різні запахи. Назвіть їх;
– Визначте щось на смак. Назвіть, що ви відчули на смак? (можливо, ви відчуєте смак у роті, а якщо маєте можливість, то випийте трішки води та відчуйте, який у неї смак).
3. “Обійми метелика”. Вправа що допоможе вам за 2 хв синхронізувати півкулі мозку та відновити внутрішній спокій. Детальніше ->https://cutt.ly/LI8ps3U
4. Готуємо “Екстрену валізку” для самодопомоги при емоційно стресових ситуаціях ->https://cutt.ly/LI8ptKi
5. Тренуємо власну стресостійкість. Щодня виконуйте вправу для стабілізації та подолання стресу “Безпечне місце” ( https://cutt.ly/eI8oNol). Для виконання вправи прослухайте аудіозапис з інструкціями. Дана вправа ефективна, коли людині необхідно пережити стресові обставини, а також коли людина починає переживати напливи неприємних спогадів, почуттів і думок. Навички активної уяви пов’язані з пригадуванням стабілізуючих образів задіюють нейронну мережу, яка відповідає за внутрішню стабілізацію та ефективне подолання стресу.
ВАЖЛИВО:
Кожну з цих вправ варто виконати декілька разів заздалегідь, для того щоб ви вчасно застосувати її у випадку стресової ситуації. Так ви більш ймовірно згадаєте, що варто зробити.

 

Опубліковано 30.09.2022 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна >>