СПІЛЬНО НАВЧАЄМО ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОГО ДОРОЖНЬОГО РУХУ

Шановні батьки!

В нашому дошкільному закладі ми навчаємо дітей правилам дорожнього руху. Хочемо, щоб ви щодня навчали та закріплювали набуті дітьми знання. Особливо це  необхідно у зимовий період, коли рано починає темніти, тротуари і проїзджі дороги стають слизькими тощо.
Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання Правил дорожнього руху захищає вас, і особливо ваших дітей, від небезпеки на дорозі.
Пам’ятка для батьків з навчання дітей правилам дорожнього руху
Нам, дорослим, необхідно вчити дітей не тільки дотримуватися правил дорожнього руху, але і з самого раннього віку вчити їх спостерігати і орієнтуватися. Потрібно враховувати, що основний спосіб формування навичок поведінки – спостереження, наслідування дорослим, перш за все батькам. Багато батьків, не розуміючи цього, особистим прикладом навчають дітей неправильного поводження на дорозі.

 •  Отже, перебуваючи з дитиною на проїжджій частині, не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком. Інакше ви навчите поспішати там, де треба спостерігати і забезпечити безпеку.
 •  Не посилайте дитину переходити або перебігати дорогу попереду вас – цим ви навчаєте її йти через дорогу, не дивлячись на всі боки.
 •  Маленьку дитину треба міцно тримати за руку, бути готовим втримати при спробі вирватися – це типова причина нещасних випадків.

Учіть дитину:

 1.  Дивитися. У дитини повинна бути вироблена тверда звичка: перш ніж зробити перший крок з тротуару, вона повертає голову і оглядає дорогу в усіх напрямках. Це повинно бути доведено до автоматизму.
 2. Помічати машину. Іноді дитина не помічає машину або мотоцикл здалеку. Навчіть її вдивлятися в далечінь.
 3. Оцінювати швидкість і напрям майбутнього руху машини. Навчіть дитину визначати, яка машина їде прямо, а яка готується до повороту.
 4. Твердо засвойте самі і навчіть дитину, що входити в будь-який вид транспорту і виходити з нього можна тільки тоді, коли він стоїть. Поясніть дитині, чому не можна стрибати на ходу.
 5. Виходячи на проїжджу частину дороги, припиніть розмовляти – дитина повинна звикнути, що при переході дороги потрібно зосередитися.
 6.  Не переходьте дорогу на червоний або жовтий сигнал світлофора, як би ви при цьому не поспішали.
 7. Переходьте дорогу лише в місцях, позначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід». З автобуса, маршрутки, таксі виходьте першими. В іншому випадку дитина може впасти або побігти на проїжджу частину.
 8. Залучайте дитину до участі у ваших спостереженнях за обстановкою на дорозі, показуйте їй ті машини, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю і т.д.
 9.  Не виходьте з дитиною із-за кущів або машини, не оглянувши попередньо дорогу, – це типова помилка і не можна допускати, щоб діти її повторювали.
 10. Не дозволяйте дітям гратися поблизу дороги і на проїжджій частині.

               Коли ми з вами навчимо цим правилам дітей, то будьте певні, діти не завдадуть вам прикростей і ви будете за них спокійні.

Опубліковано 17.01.2018 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Наступна >>