Для вас,батьки

Кір належить до інфекційних захворювань, яке провокує виникнення висипань на шкірі всього тіла. Дуже часто хворобу кору називають коровою краснухою. Оскільки кір вважається небезпечною хворобою, то батькам потрібно знати, що таке кір, які основні симптоми кору, що потрібно робити при кору у дитини і як допомогти дитині уникнути цього захворювання.
Інкубаційний період триває 9-11 днів.
Початковий період характеризується підвищенням температури тіла до 38-39 ° С,  розбитістю, загальним нездужанням, зниженням апетиту. У цей період   спостерігається нежить, чхання, запалення і почервоніння горла, а також з’являється сухий інтенсивний кашель. Дуже часто на шиї у дитини опухають лімфовузли. Дитина стає млявою, втомленою, у неї з’являється почервоніння і запалення очей, а також може з’явитися пронос. Після того, як ці симптоми трохи згаснуть, в роті почне з'являтися корева висипка у вигляді дрібних червоних плям, розташованих на слизовій оболонці м'якого та твердого піднебіння.  Ці плями частіше локалізуються на слизовій оболонці щік. Вони являють собою дрібні білясті, що злегка піднімаються над рівнем слизової оболонки цятки, оточені вузькою червонуватою облямівкою, і міцно сидять на слизовій оболонці. За зовнішнім виглядом нагадують манну крупу або висівки. Наприкінці початкового періоду (3-4-й день) температура тіла знижується, потім з появою корової висипки знову підвищується до більш високих цифр. Загальна інтоксикація й поразка дихальних шляхів підсилюються.
Кір – це заразне захворювання, яке легко передається повітряно-крапельним шляхом. Дитина, яка захворіла на кір, для решти є заразною протягом чотирьох діб до появи висипки і чотири доби після того, як з’явився висип. У цьому і полягає підступність вірусу кору, що навіть якщо дитина контактувала з хворим на кір, то перші симптоми захворювання можуть з’явитися тільки через тиждень після цього.
Що повинні робити батьки, якщо у дитини кір? Для початку давати малюкові багато пити, а в разі підвищення температури вище 38,5 градусів, її необхідно збивати. Крім цього, при кору у дитини спостерігається втома очей і світлобоязнь, тому очі дитини повинні відпочивати. Найкраще для цього закрити штори і обмежити перегляд мультиків і телепередач. Втома очей у малюка при кору пов’язана з тим, що кір значно зменшує вітамін А в організмі дитини і це може призвести до розвитку синдрому сухого ока і навіть до сліпоти. Тому, при кору дитина повинна отримувати достатню кількість вітаміну А щодня.
Якщо у дитини кір, то дитячий садок або школу дитина не відвідує як мінімум ще 4-5 днів після того, як пройде висип.
Бувають ситуації, коли при кору у дитини потрібно негайно викликати лікаря. До таких випадків належить ситуація, коли малюк втрачає свідомість, висока температура тримається більше тижня, у дитини спостерігається діарея більше двох тижнів або спостерігаються ознаки зневоднення організму, у дитини сильний головний біль або ж спостерігається виражене погіршення стану малюка.
Допомогти запобігти захворюванню кору, а також розвиткові важких ускладнень після хвороби, може щеплення від кору, яке входить до календаря обов’язкових щеплень для дітей.


 

0 Коментарі
Опубліковано 06.11.2013 автор Христопалова Валентина Павлівна