Літо - чудова пора, рада йому дітвора

Літо-найбільш сприятливий період для зміцнення здоров’я дітей, їх всебічного розвитку. Сонце, свіже повітря, цікаві рухливі ігри, оздоровчі процедури, радісна і дружня атмосфера, збагачення харчування свіжими овочами, фруктами, скорочення навчального навантаження, підвищення рухової активності та ін. справляють на дитину суттєвий оздоровлюючий вплив і є формулою доброго здоров’я і позитивного настрою малят, які відвідують ДНЗ «Вербиченька».
Літній оздоровчий період вимагає старанної підготовки всього колективу дошкільного закладу. Так як літня робота з дітьми є природним продовженням роботи, що проводиться в осінньо-зимовий і весняний періоди, тому складається окремий план заходів на літо, який обговорюється на зборах трудового колективу, групових батьківських зборах  і приймається до виконання.
В план роботи на літній період вносяться такі питання :
• Зміцнення матеріальної бази ;
• Створення умов для різноманітних ігор ( рухливих, сюжетно-рольових та ін);
• Оздоровча робота , трудове виховання дітей і ознайомлення їх з навколишнім життям і природою;
• Робота з кадрами ;
• Зміст і форми взаємозв’язку з батьками в літній період.
У підготовчий період з усіма працівниками дошкільного закладу обговорюються найважливіші питання організаційно-методичної роботи та вивчаються наступні документи :
• «Інструкції про організацію охорони життя і здоров’я дітей у дитячих дошкільних закладах і на майданчиках”
• „Про запобігання отруєнь дітей отруйними рослинами і грибами”
• „Типові правила пожежної безпеки”
• „Правила дорожнього руху”
• „Про заходи до запобігання кишечних інфекцій”
Протягом усього літнього періоду з боку завідувача дошкільним закладом та сестри медичної старшої встановлюється суворий, систематичний контроль за їх виконанням.
Педагоги груп в куточках для батьків розміщують інформацію з метою ознайомлення батьків з заходами, які намітив колектив на літній період.  

ОРГАНІЗАЦІЯ РЕЖИМУ ДНЯ ТА ОЗДОРОВЧО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ

Режим дня, який відповідає віковим та індивідуальним особливостям дітей, передбачає найбільш доцільну педагогічну та гігієнічну організацію їх життя в різні сезони року.
       Щоб досягти оздоровчо-виховний ефект в літній період, план роботи на літо передбачає максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, тривалий сон та інші види відпочинку, стійку рухову активність та систематичне збагачення дітей новими враженнями.
  Режим дня на літній період зазнає деяких змін. Зменшується кількість занять. Заняття проводяться на свіжому повітрі. Збільшується тривалість прогулянок, денного сну, оскільки влітку нічний сон дітей скорочений за рахунок більш пізнього засинання і більш раннього пробудження.
При організації всіх режимних моментів педагоги ДНЗ обов’язково дотримуються принципу поступовості, забезпечення індивідуального підходу до дітей і створення сприятливих умов для охорони їх нервової системи, формування і закріплення культурно-гігієнічних навичок.
У літній період значна увага приділяється проведенню на свіжому повітрі всіх видів фізичних вправ: ранкової гімнастики, занять, спортивних вправ, рухливих ігор, ігор з елементами спортивних ігор, фізкультурно-спортивних свят. Час у режимі дня для організовуваних вихователем та фізінструктором видів фізичних вправ (за винятком ранкової гімнастики) визначається з врахуванням кліматично-погодних умов. Місцем проведення занять  служить фізкультурно-спортивний майданчик.  Дрібні спортивні атрибути виносяться на майданчик залежно від змісту заняття.
Серйозна увага в літній час  приділяється правильній організації самостійної рухової діяльності дітей. У розпорядження дітей надаються  рухливі іграшки, фізкультурні посібники, інвентар,  м’ячі, скакалки, обручі.
                При самостійній руховій діяльності діти значною мірою самі регулюють своє фізичне навантаження, змінюючи більш інтенсивні рухи менш інтенсивними і роблячи паузи. Вихователі уважно стежать за станом дітей, здійснюючи індивідуальне керівництво їх діяльністю. Деяким пропонують відпочити, запобігаючи надмірному їх перегріванню, втомі; малорухливих – спонукають до рухів; дітям з низьким рівнем рухової активності пропонують виконувати більш складні, але доступні для них рухи, вселяючи в них упевненість у можливості досягнення результату, радіє з успіхів кожної дитини, коли потрібно, допомагає у важкий для неї момент ; бере участь у деяких іграх дітей.
  Керівництво всіма видами рухової діяльності дітей вихователь поєднує з формуванням у них морально-вольових якостей, позитивних форм взаємовідносин, розвитком мови, розумовим і естетичним вихованням.
Літні місяці дуже сприятливі для пішоходних прогулянок, екскурсій, найпростішого туризму. Корисні прогулянки по заздалегідь продуманому маршруту ( до парку, на луг, у поле і т.д. ).
Проведення літньої оздоровчої роботи передбачає розв’язання виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. Сюди можна віднести посильну, систематичну працю дошкільників на свіжому повітрі. У літніх умовах вихователі ДНЗ організовують працю в природі та ручну працю на свіжому повітрі.  Це трудова діяльність дітей у квітнику, на городі, в саду тощо.  
Особливу увагу педагоги приділяють створенню умов для праці дітей старшого дошкільного з природним матеріалом ( шишки, квіти, трава, листя та ін.); залучають дітей до наведення порядку на робочому столі, протирання від пилу столів тощо.
Одним із основних видів діяльності дитини є сюжетно-рольова гра. У літніх умовах особлива увага вихователів звертається на організацію умов для ігор, систематичне педагогічне керівництво нею. Для цього на майданчики дитячого садка виносяться різноманітні іграшки, всілякий додатковий матеріал, будівельні набори та інше.

 


ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ.

 

У період літнього відпочинку  питанням організації харчування дітей в дошкільному закладі приділяється велика увага, оскільки раціонально побудоване харчування поряд з правильною організацією всього навколишнього середща є запорукою здоров’я, нормального росту і розвитку дитини.
  Раціональне харчування в дитячому закладі вимагає правильно складеного меню, яке повинно відбивати особливості харчування дітей влітку. Тому в садку складене меню на літньо-осінній період.  Використання овочів у їжі робить її не тільки кориснішою, а й смачнішою, а також красивішою. Для підвищення апетиту у дітей до раціону щоденно передбачені різні салати з овочів.
  Дуже важливо, щоб раціон дітей був різноманітний. Кожна страва  включається в меню не більше одного-двох разів на тиждень.  В меню передбачено правильність чергування страв протягом дня. Так, коли на сніданок діти одержують гарячу круп’яну страву, то на вечір вони отримують страву з овочів.
  Улітку в дітей підвищується потреба пиття. Для пиття  в кожній віковій групі приготовлена свіжа кип’ячена вода.  Пиття пропонується дітям під час прогулянок на ділянці, на привалі після екскурсії, після повернення з прогулянки тощо.
  Медична сестра  бере участь у складанні щоденного меню і стежить за закладкою і правильною обробкою продуктів, виходом страв, смаковими якостями їжі. Особливо старанно контролюється правильність зберігання і дотримання строків реалізації продуктів.
  Підрахунок інгредієнтів і калорійність їжі проводиться один раз на місяць за накопичувальною відомістю.
  Протягом літа адміністрацією ДНЗ контролюється хід проведення виховної та оздоровчої роботи з дітьми. У вересні місяці підводяться підсумки літньої оздоровчої кампанії.
Підсумки літньої кампанії обговорюються в дошкільному закладі на педраді, зборах трудового колективу, нараді при завідувачу. На основі аналізу роботи намічається план заходів на наступний літній сезон.

 

Опубліковано 12.06.2018 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Наступна >>