ІНТЕНСИВНІ МЕТОДИ ЗАГАРТОВУВАННЯ


До інтенсивних методів загартовування відносять ті методи, при яких відбувається хоча б короткочасний контакт тіла зі снігом, крижаною водою або морозним повітрям. Проміжне місце між традиційним і інтенсивним загартовуванням займають контрастні процедури. При хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів у дітей, тонзиліті, аденоїдах корисніше застосовувати контрастні процедури.

Основні види контрастних процедур, що загартовують:
* Контрастні ванни для ніг,
* Контрастне обтирання,
* Контрастний душ,
* Сауна,
* Лазня.            

Контрастне обливання ніжок: ставлять два тази з такою кількістю води, щоб рівень її доходив до середини гомілки. В одному тазу вода повинна бути гарячою 38-40 градусів, а в іншому при першій процедурі – на 3-4 градуси нижче. Малюк спочатку занурює ніжки в гарячу воду на 1-2 хвилини і борсається ними у воді, а потім “перескакує” в таз з прохолодною водою на 5-20 секунд. Так можна змінювати гарячі і прохолодні ванни для ніг 3-6 раз. Кожні 5 днів температуру води у другому тазу знижують на 1 градус, доводячи до 17-12 градусів. У ослаблених дітей процедуру потрібно закінчувати тазом з гарячою водою, а у міцних і здорових – з прохолодною. Придумайте малюкам свою казку або забавну історію, щоб проводити контрастні процедури у вигляді гри або вистави.
Контрастний душ можна використовувати для дітей старше 2-х річного віку. При цьому маля стоїть під “гарячим дощиком” 1-2 хвилини, а потім під “холодним” – 10-20 секунд. Чергувати 5-10 разів.         

Багато дітей добре переносять ходіння по снігу босоніж після адаптації до обливання стоп прохолодною водою. Важливо, щоб під снігом була земля, а не бетон або асфальт. Виходьте з малюком, коли випаде чистий сніг, в зручному взутті (валяночки), які легко знімати і одягати. Побігайте з дитиною. Якщо у нього
будуть червоні щічки, значить і ніжки малюка теплі. Знімаєте взуття і ставите на декілька секунд ніжку на сніг. Промокайте її чистим рушником, одягайте взуття і повторюйте те ж саме з іншою ніжкою. Після процедури потрібно ще трохи побігати або поприсідати. Робіть ці процедури, що гартують дитину,  разом усією родиною!
                                                             

Опубліковано 20.12.2014 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Наступна >>