Перша долікарська допомога при укусах тварин

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УКУСАХ ТВАРИН

    Найчастіше людей кусають домашні собаки, рідше кішки та інші тварини. Найбільш небезпечними є укуси тварин, хворих на сказ — гостре інфекційне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системі. У собак ознаками сказу є надмірне збудження, підвищена тривожність, розширення зіниць, рясне слиновиділення. Тварина може тікати від людей чи кидатися на них і кусати, проковтувати неїстівні предмети. Хоча у деяких випадках зовнішні ознаки захворювання можуть бути відсутні.
1. Якщо дитину вкусила тварина, найперше, слід ретельно оглянути місце укусу. Якщо рана кровоточить помірно, не варто негайно зупиняти кровотечу, оскільки таким чином рана очищується від слини тварини.
2. Потім слід ретельно промити рану мильним розчином, а також ділянки шкіри, куди могла потрапити слина тварини. Шкіру навколо рани оброблюють антисептичними засобами: 70%-вим розчином спирту, 5%-вим розчином йоду чи іншими.
3. На рану слід нанести антибактеріальну мазь (левомеколь, левоміцетин), а потім — накласти стерильну пов'язку.
4. Після надання мінімальної медичної допомоги слід негайно проінформувати батьків про випадок та звернутися за медичною допомогою до лікарні. У лікарні варто проконсультуватися щодо проведення екстреної вакцинації проти правця та сказу. Лікарю слід показати виписку з Карти профілактичних щеплень дитини, аби визначити обсяг необхідних щеплень.
5. Вакцинацію проти правця не проводять, якщо дитина отримала повний курс щеплень згідно з віком.
6. Вакцинацію проти сказу проводять, враховуючи локалізацію укусу, тяжкість пошкодження шкірних покривів, відомостей про тварину тощо. Незважаючи на те, що вакцинація найбільш ефективна впродовж перших 14 днів після укусу, курс лікування вакциною призначають незалежно від того, коли потерплий звернувся за медичною допомогою (навіть якщо після випадку з укусом минуло декілька місяців).
7. У разі відмови від щеплень батьків слід проінформувати про можливі наслідки у разі зараження дитини правцем чи сказом.

Опубліковано 04.10.2022 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Наступна >>