КРУГЛИЙ СТІЛ " Духовність, душевність, моральність - за В.О.Сухомлинським"

  

Виховання в широкому розумінні – це багатогранний процес постійного духовного збагачення й оновлення і тих, кого виховують, і тих, хто виховує. В свій час В.О.Сухомлинський сказав: «Ми маємо справу з найскладнішим неоціненим, найдорожчим, що є в житті, - з людиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, здоров’я, розум, характер, воля, громадянське й інтелектуальне обличчя, її місце і роль у житті, її щастя».                                                                                                                                                                         

Педагоги нашого ДНЗ на 2016-2017 навчальний рік одним із проблемних питань визначили наступне: «Продовжувати впроваджувати ідеї громадянського виховання педагога-новатора  В.Сухомлинського  в роботу з дошкільниками». І на виконання даного проблемного питання сьогодні 27 лютого 2017 року в  ДНЗ проведено Круглий стіл з педагогами на тему: «Духовність, душевність, моральність – за В.О.Сухомлинським». В засіданні круглого столу прийняли участь молоді та педагоги з досвідом роботи.  Підготувала і провела засідання Круглого столу вихователь-методист Бартош М.Є.

  

Метою даного засідання було: створити умови для обміну думками в педагогічній роботі за творчістю В.Сухомлинського; збуджувати особистісний творчій потенціал кожного учасника; згуртувати колег навколо поставленої мети; створити атмосферу підтримки та порозуміння в педагогічному колективі; розвивати інноваційне мислення педагогів.
Розпочався «Круглий стіл» презентацією відеофільму «В.Сухомлинський», із змісту якого педагоги пригадали біографічні дані видатного педагога.Після  прослуховування  притчі «Вчися шукати», Марія Євгеніївна запропонувала педагогам сформулювати мету пошуку: виховання доброти, людяності, чуйності й милосердя  Під час проведення досліду «Кулька гніву»,  педагогам було поставлене завдання надути  повітряну кульку та уявити, що всередині кульки не повітря, а злість і гнів. Педагогам пропонувалось подумати, що трапиться з кулькою, якщо її випустити з рук? Відпустивши свої кульки і простеживши за ними, вихователі переконались, що кулька літає у різні боки, і вони не можуть  керувати нею та спрямовувати її туди, куди це потрібно. Висновок: таке трапляється і з людиною: коли вона гнівається, то може накоїти лиха, не зумівши себе зупинити. З іншої кульки педагоги випускали повітря маленькими порціями. У даному випадку вони переконалися, що повітря-гнів виходить потихеньку.

     Педагоги прийшли до висновку, що під час гніву не слід кричати чи кидатися на противника з кулаками. Варто спочатку вигнати із себе гнів, а потім спокійно розповісти людині, що тебе хвилює.

  Якщо ви все ж таки людина починає сердитися та злитися, педагогам було  запропоновано кілька способів виходу зі стану злості: заспівати веселу пісеньку; послухати тиху музику; погратися з маленьким м’ячиком; намалювати свій настрій; розказати про свою злість близький людині; погортати родинний альбом або казку; пограти у гру «Розривання паперу», і все мине.

     Під час засідання педагогам запропонована гра «Розв’яжіть ситуацію»  метою якої на прикладі  педагогічних ситуацій потрібно було проаналізувати типові помилки педагогів, вчити оцінювати вчинки інших  людей та власні. Педагоги  ознайомилися з педагогічними ситуаціями, відповіли на запитання до ситуацій, висловили свою оцінку вчинкам, поділились власним досвідом (якщо такий був) з аналогічної ситуації.
     У грі «Продовжіть прислів’я» педагоги мали можливість відновити в пам’яті прислів’я, в яких йдеться мова про сім’ю; підкреслити роль сім’ї у вихованні дітей.
          Ознайомитись з творами В.О.Сухомлинського, розвинути почуття зосередженості та уваги до змісту художнього твору, навчитись виділяти   у ньому мораль педагоги мали змогу під час гри «Придумайте назву твору».

 

             В практиці своєї роботи В.О.Сухомлинський виділив вісім видів авторитету. Педагоги розглянули деякі з них, як от:  Авторитет сили, Авторитет відстані, Авторитет педантизму, Авторитет резонерства, Авторитет  любові, Авторитет доброти, Авторитет підкупу. І як підсумок, у грі «Визначте, які батьки були у героїв казки», педагоги закріпили знання різних типів батьківства, вчились на прикладах казкових сюжетів визначати тип спілкування у сім’ї, обґрунтовувати свою думку, дійшовш до висновку, що любов до дітей має бути розумною, духовність справжньою, доброта не безмежною, тоді засіяні дорослими зерна заколосяться вдячністю.
Для  розгадування кросворду «Що я знаю про В.Сухомлинського», ведуча Круглого столу підібрала запитання, які педагогам потрібно було розгадати і дати правильні відповіді.

  

Під час Мозкового штурму «Інтерв’ю» кожен учасник під час свого виступу, який розчинався словами: «Добра людина ніколи не….» висловлював своє бачення доброї людини.  

І закінчився захід прокладанням «Стежки доброти». Педагогам було запропоновано на відбитках своїх ніг (вирізаних з паперу)  написати добрі справи, які  вони можуть комусь зробити.

    

Із своїх відбитків педагоги проклали «стежку доброти», бо саме добро живе в душі людини. І саме тому душа безсмертна. 

  

На закінчення, Бартош М.Є. сказал : «Сьогодні ви протоптали стежку доброти, бажаю вам, щоб ця стежка перетворилась на широкий шлях, яким ви будете йти впевнено, даруючи усім радість і любов».

 

Опубліковано 27.02.2017 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 Наступна >>