Година спілкування педагогів ДНЗ

                                                         

Розвиток мовлення - це не лише збагачення словника, формування звукової, граматичної культури та удосконалення зв’язного мовлення. Насамперед, це – розвиток вміння спілкуватися. Тому, як зазначила Васькевич Л.С.,   вчить  дітей робити повідомлення, пояснювати, переконувати, хвалити, користуватися вербальними та невербальними засобами виразності.                                                                                                                                                             

Було зазначено, щоб навчити дитину оперувати своїми мовними знаннями, виховати ініціативну особистість з високим рівнем  мовленнєвої творчості, вихователь використовує у своїй роботі різні методи та прийоми мовленнєвого розвитку, зокрема:
-Лексичні та мовленнєві вправи;
-Мовленнєві логічні задачі;
-Інтерактивні методи - «дерево рішень», «мікрофон», метод багатоканальної діяльності тощо.    

З педагогами були проведені цікаві лексичні та мовленнєві вправи:   «Підбери близькі за значенням слова ( синоніми ) до слів»;  «Заміни вираз близьким за значенням словом»; «Заверши порівняння (метафору)»; «Відгадай слова»; «Розфарбуй слова»; «Мовленнєві перлинки».
  Педагоги мали змогу ознайомитись з методом розв’язання проблем «Дерево рішень» та  методом «Мікрофон». Вихователь запропонувала присутнім пограти ігри, які використовує у мовленнєвій роботі з дітьми, що спрямовані на розвиток зв’язного мовлення, формування вмінь комунікативної діяльності у цілому та за допомогою невербальних засобів зокрема, це  «День народження»,  «Ланцюжок», «Картина»,  «Розповідь за схемою» , «Павутинка».

Вихователь відзначила, що в індивідуальній роботі вчить дітей добирати мовленнєві засоби під час розповіді про себе, спілкуватися одне з одним , розвивати зв’язне мовлення, уважність, пам’ять.

Підсумовуючи практичне заняття, Васькевич Л.С. зауважила, що такі методи та форми можна використовувати для розвитку зв’язного мовлення. Тоді діти стають більш розкуті, допитливі, активні, вільно спілкуються одне з одним та з дорослими.

  

  

0 Коментарі
Опубліковано 13.02.2014 автор Христопалова Валентина Павлівна