Виховуємо маленьких патріотів

Патріотизм – це емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства, до рідної землі.
     Людина не може бути свідомим громадянином і моральною особистістю без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, захищати її свободу і незалежність. Тому патріотизм потрібно виховувати з дитинства, поєднуючи виховання любові до найближчих людей з формуванням такого самого ставлення  до певних феноменів суспільного буття.
         Саме ці аспекти педагогічний колектив нашого дошкільного закладу враховував, визначаючи пріоритетні завдання на 2016 – 2017 навчальний рік. Тому одним із основних завдань, над яким працюємо у поточному навчальному році є: «Патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку».
        Нам, дорослим, добре відомо, як негативно впливають на моральні цінності підростаючого покоління соціально-економічні проблеми, події сьогодення, пропаганда жорстокості, бездуховності, насильства в засобах масової інформації
    Тому своїм завданням у роботі з батьками вбачаємо виховання патріотичних почуттів дітей дошкільного віку на їх інтересі до найближчого оточення (сім’ї, батьківського дому, рідного міста, рідного краю), яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов’язаним з ними.
     Патріотизм як моральна якість, має інтегральний зміст. З огляду на це, у своїй педагогічній діяльності педагоги нашого дошкільного закладу  поєднують такі види роботи як:
- ознайомлення дітей з явищами суспільного життя та народознавство;
- ознайомлення з рідною природою;
- ознайомлення з мистецтвом та образотворчою діяльністю;
- організація практичної діяльності дітей: праця, спостереженя, ігри тощо;
- відзначення державних та національних свят;
Основними напрямами патріотичного виховання в ДНЗ є:
- формування уявлень про сім’ю, родину, рід і родовід;
- ознайомлення з явищами суспільного життя;
- формування знань про історію держави, державні символи;
- ознайомлення з традиціями і культурою свого народу;
- формування знань про рідний край.
       Звісно, почуття любові до Батьківщини, поваги до свого народу, його історії, усвідомлення себе часткою великої і давньої нації мають формуватися з раннього дитинства, «вбиратися з молоком матері». Однак, з досвіду роботи педагоги можуть впевнено стверджувати, що найсприятливішим для початку систематичного патріотичного виховання є середній та старший дошкільний вік, коли особливо активізується інтерес дитини до соціального світу та суспільних явищ. Саме в цей віковий період відбувається формування культурно-ціннісних орієнтацій духовно-етичної основи особистості дитини, розвиток її мислення, відчуттів, емоцій, механізмів соціальної адаптації в суспільстві, починається процес національно-культурної самоідентифікації, усвідомлення себе в навколишньому світі. Тому з дітьми даного віку ми намагаємось поглиблено працювати над формуванням у них патріотизму. І в роботі педагоги ДНЗ використовують доступні форми і засоби виховання, такі, як:
-  екскурсії вулицями рідного міста Сарни, його історичних пам’яток, визначних місць;
- розповіді відповідного змісту;
- зустрічі - бесіди з цікавими людьми;
- узагальнюючі бесіди на морально-етичну тематику;
- розглядання ілюстративних матеріалів;
- читання та інсценування творів художньої літератури;
- спільні виховні заходи  з родинами дошкільнят.
Наші дошкільнята залюбки приймають участь у народних святах і обрядах, які проводяться в ДНЗ, розвиваючи свої художні здібності, пізнаючи їх зміст, набуваючи навичок колективної взаємодії. А ми, педагоги спільно з батьками наших вихованців, піклуємося і будемо піклуватися про збагачення знань, емоційне засвоєння та  розвиток патріотичних почуттів наших дітей.

 

Опубліковано 11.11.2016 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Наступна >>