Вивчення англійської мови у дошкільному навчальному закладі

Освітня лінія «Іноземна мова» входить до варіативної частини Базового компоненту дошкільної освіти в Україні. Іноземна мова в освіті дошкільників розглядається як засіб розвитку, виховання та особистісного становлення дитини; засобом соціалізації.
Указом Президента України №641/2015 2016 рік оголошено «Роком англійської мови в Україні».
         В ДНЗ прийнято план заходів на виконання  даного Указу.
Робота педагогів ДНЗ спрямована на  проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи з батьками вихованців на вивчення англійської мови дітьми дошкільного віку.
Сплановано ряд консультацій для батьків та вихователів закладу щодо впровадження в роботу з дітьми англійської мови, а саме: «Значення вивчення англійської мови для розвитку активного та пасивного мовлення дітей дошкільного віку», «Значення та актуальність навчання дошкільників англійської мови».
У методичному кабінеті у продовж поточного навчального року будуть організані виставки методичної літератури з питання навчання дошкільників англійської мови, а також виставки літератури для самостійного вивчення англійської (підручники, посібники, аудіо записи тощо)
З дітьми в ДНЗ проводиться цикл занять за темою:
• культура інших країн при навчанні англійської мови;
• символи держави (прапор, герб, гімн, королева (Великобританія)
• традиційні іграшки англомовних країн (Міккі Маус, Дональд Дак, плюшевий ведмедик, йо-йо і т.д.)
• національні традиції та звичаї англомовних країн, у формі пригод, мандрівок до англомовних країн з прослуховуванням аудіо записів та переглядів слайдів, презентацій.
• використання лічби англійською мовою при проведенні ранкової гімнастики та занять з математики
• Вивчення з дітьми віршів англійського дитячого фольклору (англійською та у перекладі на українську мову), включення віршів в свята за відповідною тематикою
Цікава інформація для батьків  з даного питання буде розміщуватись на сайті ДНЗ.
Навчання іноземної мови в ДНЗ – це засіб соціалізації дошкільника. Тому в нашому  ДНЗ у 2016 році організовано гурток англійської мови, в якому займаються діти середнього та старшого дошкільного віку. Двічі на тиждень керівник гуртка Наталія Сергіївна Ничипорчук в ігровій формі навчає дітей англійської мови.  Дошкільний вік особливо сприятливий для вивчення іноземної мови: діти цього віку відрізняються особливою чутливістю до мовленнєвих явищ, у них з’являється інтерес до пізнання свого мовного досвіду, секретів мови. Дошкільнята сприймають навколишній світ через власне тіло, тобто через рухи, дотики, розглядання, смакування, нюхання, розкидання, складання, і т.п.
У роботі з дітьми під час занять Наталія Сергіївна використовує багаторазове і регулярне повторення, бо саме це є запорукою успіху у вивченні англійської мови дітьми дошкільного віку.
Крім того, педагогом використовуються  підключення всіх органів чуття дитини.
Рухливі ігри також присутні на даних заняттях. А ще вводяться елементи ігор-руханків. Широко використовуються дидактичні ігри з навчальною функцією направлені на розвиток навичок володіння іноземною мовою.
За одне заняття дитина може засвоїти не більше 6 нових слів, тому на заняттях Наталії Сергіївні діє «Закон шести нових слів». І саме головне -  позитив. Педагог вважає, що діти найкраще запам´ятовують те, що викликає у них радість, пов’язане з позитивними емоціями. Також на заняттях з дітьми передбачено мінімальне використання української мови. Українською слово вимовляється тоді, коли дитина не розуміє значення слова. А для того, щоб це відбувалося рідко, Наталія Сергіївна використовує якомога більше візуальних матеріалів (картинок, іграшок, театралізлованих міні-вистав, аудіозаписи тощо).  І, як свідчать досягнення маленьких гуртківців, вони легко і досконало запам’ятовують невеликий за об’ємом мовленнєвий матеріал і добре його озвучують. 
А це свідчить про те, що вивчення англійської мови  з дітьми дошкільного  віку має позитивні результати.

  

Опубліковано 05.12.2016 автор Христопалова Валентина Павлівна

<< Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 Наступна >>